Dog niemiecki należy do tych i największych psów na całym świecie. Najwyższy i jego przedstawiciel tej o to całej rasy osiągnął aż 111 cm w kłębie. Jaki też i charakter mają te dane psy i co jeszcze warto o nich tak naprawdę wiedzieć?

Dogi niemieckie to wysokie, ale i masywne to psy, które i w pierwszym to odruchu i sprawią wrażenie takich o to groźnych i nieprzystępnych. Też i tak to uważasz? Poznaj i bliżej charakterystykę tej o to rasy i przekonaj się sam, czy masz całkowitą rację!

Skąd wzięła się ta rasa, a dokładnie Dog niemiecki?

Dog niemiecki i pochodzi prawdopodobnie od tych masywnych to ras psów germańskich wykorzystywanych niegdyś do polowań na przykład na dziki. Po latach i eksperymentów mających to na celu i uszlachetnienie ów rasy, na początku to XX wieku powstał i muskularny pies o dość sporych to rozmiarów, ale i o smukłej sylwetce, wyglądem też i odpowiadającym to dzisiejszym wzorcom tej o to rasy.

Jak wygląda dog niemiecki?

Przeciętne i dorosłe takie o to dogi niemieckie osiągają już od 76 do 87 cm i wagę od 54 do nawet i 75 kilogramów. Największy jednak i znany przedstawiciel tej o to rasy to George, który i w lutym 2010 roku mierzył już 111 cm w kłębie! Został on też i wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa jako i najwyższy pies na całym to świecie.

Budowa i sierść.

Potężne, ale i zarazem umięśnione ciało o mocnym to kośćcu pokryte też i krótką i połyskliwą sierścią bez takowego to podszerstka. Umaszczenie bywa różne. Takie jak:

  • Żółte.
  • Czarne.
  • Płowe.
  • Czarno-białe.
  • Błękitne.

Uszy tych i dogów są też i z swojej to natury wiszące, ale i mogą być przycinane w szpic.

Żywienie doga niemieckiego.

Biorąc i pod swój dach doga niemieckiego, trzeba mieć również i świadomość, tego, że te psy z tej o to rasy zjadają nawet i do trzykrotnie większych to porcji całego to pokarmu niż inne też duże psy. Ich ów utrzymanie, zwłaszcza i pod tym to kątem, może wynieść właściciela wiele pieniędzy.

Codzienna pielęgnacja doga niemieckiego.

Ta ów rasa nie wymaga również i skomplikowanych, ale i zarazem to trudnych zabiegów pielęgnacyjnych. Wystarczy tylko i wyłącznie wyczesywanie martwego włosa. Skóra i doga niemieckiego jest równie i delikatna co też i podatna na otarcie, dlatego też i należy zapewnić mu miękkie, ale wygodne legowisko.

Krótka jego sierść i mała to tkanka tłuszczowa, też i sprawi, że pies szybko marznie, dlatego też i w czasie ów mroźnych dni warto mu zapewnić dodatkowe to okrycie.

Dog potrzebuje zarazem i dużego to domu ze sporym obejściem, a dodatkowo i regularnego to ruchu. Absolutnie jednak i on się nie nadaje do mieszkania w blokach.

Duże rasy także i potrzebują czasem dodatkowego i miłego ciepła! Mroźną zimą zapewnią mu je komfortowe to ocieplacze.

Zdrowie tej rasy.

Masywna budowa tej rasy psów, często jednak sprawia, że mają one problemy z różnymi chorobami takimi jak problem ze stawami, czy chore serca.

Są, również i podatne na problemy gastryczne, zwłaszcza jednak i skręt takowego to żołądka. Po zjedzeniu to dużych ilości pokarmu, w wyniku też i wydzielania to gazów, żołądek i psa pęcznieje, co przyczynia, się na następujące to odcięcie takiego o to dopływu krwi do jego przewodów. Dog wymaga wtedy i to bardzo szybkiej, ale i zarazem to natychmiastowej to pomocy weterynarza, inaczej może grozić mu śmierć. Ta rasa psów niestety żyje bardzo krótko, ponieważ przeważnie nie osiąga on ponad 10 lat.

Charakter zachowanie.

Dog niemiecki na pierwszy to rzut oka i nie wzbudza to pozytywnych i odczuć. Jednak i kojarzy się raczej każdemu z groźnym i narwanym psem. Jednak i w rzeczywistości to tak naprawdę duży szczeniak, który jest łagodny i ciapowaty. Nie należy jednak i  on też do rasy, która jest to bardzo inteligentnych. Uczy, się bardzo powoli a jego szkolenia trzeba, cyklicznie powtarzać.

Wymaga też i cierpliwego, ale i stanowczego to podejścia człowieka, oraz też porządnego to szkolenia posłuszeństwa, w innym to wypadku może sprawiać niemałe to problemy.

W stosunku do swojego właściciela wskazuje on tak naprawdę duże przywiązania i łagodność. Jednak i do obcych podchodzi on bardzo nieufnie. Ciężko też i tego psa sprowokować do agresywnego to zachowania, jednak nie jest to dużą regułą. Dużo również i zależy od tego stopnia socjalizowania i prowadzenia tego o to psa.

Toleruje on dzieci, lecz ze względu na swoją to wielkość może i stanowić dla nich duże zagrożenie. Przewrócić dziecko albo i dla zabawy za mocno ugryźć. wymaga też i on właściciela, który jest sprawny i silny fizycznie o zdecydowanym to charakterze, ale jednak i łagodnego.

Warto jednak i w tym o to momencie, również dodać, że dogi niemieckie bardzo źle znoszą i taką o to samotność. Ta rasa jednak i nie jest polecana osobom, które i spędzają ponad pół dnia poza domem.