Każdy też i z nas wiedział kiedyś wyrywającego się na ów smyczy, broniącego i swojej to miski, albo i zajadle szczekającego to psa. Czy oceniłeś / oceniłaś wówczas i wtedy, że ten o to pies jest agresywny? Istnieje i duża takowa to doza prawdopodobieństwa, że tak też i właśnie było.

Dzisiaj i też również chcemy wam przedstawić  trochę, albo i zupełnie nowy i inny punkt takowego to widzenia, tak też, abyś i Ty właśnie przy kolejnej ów sytuacji przeanalizował między innymi, jakie też i emocje odczuwa taki o to pies, co jest tak naprawdę i jego takim o to różnym i źródłem strachu i jak my jako właściciele możemy pomóc wyjść z takiej o to niekomfortowej ów sytuacji.

Zacznijmy też i od tego, że sformułowanie psa “pies agresywny” jest słowem, ale i worem i możemy do niego tak naprawdę wrzucić wszystko to co również i chcemy, a jeżeli i dodany do tego brak to wiedzy na taki o to temat psiej komunikacji, a czasem jednak i również ograniczone to pokłady empatii, to jest i prosta droga do stworzenia również i błędnych to schematów myśleniowych, ale i takowych to uprzedzeń.

Jeżeli i chcemy również zrozumieć całe to zagadnienie, musimy zacząć od odpowiedniego to sformułowania. Pies prezentuje zachowania agresywne, a nie, że pies jest agresywny. Dlaczego i co to za różnica? A zarazem jednak i czy jest ogromna?

Przemawiają za tym i takie o to dwa naprawdę wymowne to argumenty. Jakie? Takie jak:

  • Każdy pies, jeżeli i sytuacja go do tego również i zmusi, może, wykazać swoją agresję, aby i bronić siebie, albo czegoś, co również i jest dla niego ogromnie cenne. Wszystkie te psy mogą wykazać agresję jednak i niezależnie od ich takowych to osobowości, a kontekst sytuacyjny jest tak naprawdę w tym miejscu kluczowy dla zrozumienia i jego podłoża zachowania, nie tylko tych i agresywnych.
  • Pies poprzez i warknięcie chce również i uniknąć wielu to konfliktów, a zarazem i prosi o zwiększenie dystansu, więc i jest to próbował uniknięcia faktycznej to agresji, a nie doprowadzenia do niej.

Jeżeli i mamy psa od takowego to szczeniaka i dobrze przeprowadzimy proces socjalizacji, to i mniej sytuacji będzie wprawiać naszego to czworonoga do takiego dyskomfortu i zwiększymy również i jego kompetencje społeczne. Dzięki też i temu o to zachowaniu obniżmy prawdopodobieństwo wystąpienia zachowania, które przez nas nie są pożądane. Czyli takich jak:

  • Gryzienia.
  • Podbiegania do ów obcych to tak naprawdę i psów.
  • Bronienia swojej miski przed innymi to psami.

Warto jednak i tutaj zaznaczyć, że zwierzęta tak jak ludzie mają i różne to swoje strategie i radzenia sobie z ów to problemami, jedną z tych i o to strategii u psa i u ludzi są właśnie zachowania agresywne.

Z czego i może równie dobrze wyniknąć taka agresja u psów? Ważne informacje.

Większość i zachowań psów, które są, agresywny mogą, wynikać przez stres, albo strach. Zdecydowanie i rzadziej spotyka się również i agresję łowiecką, czy konkurencyjno — społeczną, którą i również jesteśmy w stanie zaobserwować, jeżeli i w domu mamy co najmniej i dwa takie o to psy.

Podstawą pracy z agresją lękową jest również i zwiększenie jego samopoczucia, iż pies jest przy nas bezpieczny. W takim o to przypadku podstawą, jaką możemy i wdrożyć jest między innymi rutyna dnia. Czyli i:

  • Posiłki.
  • Spacery.
  • Treningi.

Możliwe w tych samych już godzinach, jasne też i dla psa zasady, które i mają panować w domu, które będą i przestrzegać wszystkich to jego domownicy i też spełnienie jego podstawowych to potrzeb.

Zdarza się i również, iż niepożądane to zachowanie narastają przez miesiące, albo i nawet lata u psa, jednak i taki o to opiekun zauważa problem dopiero wówczas, kiedy niemożliwy jest już normalny spacer, czy minięcie się z innym to psem bez wybuchu tu agresji. Powodem tego może być i nieodczytywanie albo i również błędne odczytywanie jego sygnałów stresowych, które i pies do nas również wysyła.