YELLOW DOG PROJECT, czyli i żółta to wstążka / bandanka, czy nawet i kokarda przypięta do ów obróżki, albo i smyczy psa to i najprościej też i mówić prośba o przestrzeń i zachowanie dystansu. Ta i ważna już międzynarodowa inicjatywa ma też i na ów celu uświadomienie opiekunów tych o to czworonogów, że i psy tak samo, jak i ludzie potrzebują więcej to przestrzeni i nie powinno się do nich podchodzić, głaskać, czy zaczepiać nam takiego o to obecnego zwierzaka.

Dlaczego nie głaskać obecnych to psów? Ważne informacje.

Będąc też i świadomym to opiekunem musimy jednak i zdawać sobie wiele to spraw, a w szczególności z tego, iż nie każdy to przypadkowo i spotkany przez nas pies będzie i miał, taką o to chodzę, na kontakt z naszym to czworonogiem, albo i z nami. Nie znamy i przeszłości tego o to pisaka, ale nieznajomego to psa na spacerze u weterynarza, albo i nawet gdziekolwiek to indziej weźmy też i pod uwagę, że pies może być nawet i w trakcie to treningu, albo i tak naprawdę podczas różnorodnych to terapii behawioralnej, a jeden i negatywny to incydent może tak naprawdę zahamować, albo ją nawet i cofnąć.

Powody noszenia żółtej to wstążki.

Powodów noszenia to żółtej i wstążki może być na przykład:

  • Choroba.
  • Agresja.
  • Lęk.

Jednak i dla postronnej osoby sama przyczyna i powinna, być tak naprawdę sprawną drugorzędną najistotniejszy jest, zarówno takowy to fakt, czy uszanujemy prośbę, która, jak i niesie za sobą taki o to właśnie żółty symbol. Dla mnie, jako też i opiekuna najważniejsze jest też i to, aby również i dbać o mój pies czuł się o wiele bardziej bezpiecznie i miał poczucie ów kontroli nad sytuacją, wiedział, że też nie będzie zmuszany do kontaktu z obcą osobą. A jeżeli i wiesz, że dana sytuacja jest ów dla niego. Stresująca, ale i staram się też i możliwie szybko to z niej wyjść i lepiej ów zarządzać takowym to środowiskiem w przyszłości.

Nie możesz oceniać!

Kontakt socjalny jest naturą psich potrzeb, ale jednocześnie z osobą, przy której i czuje się również bezpiecznie i sam on decyduje o interakcji. A więc i tak naprawdę, jeżeli również nie wiemy, czy pies nie ma ów problemu z nowymi to ludźmi, czy nie jest on tak naprawdę lękliwy, czy po prostu nie lubi i tego typu kontaktu, darujmy sobie naprawdę nadgorliwe to zaprzyjaźnienie się z takim o to psem.