Kot, czy kotka, stary, czy również i młody, a może rasowy, czy dachowiec? To też i pytanie każdy zadawał, kto chciał, posiadać kota, albo i chciałby posiadać. W odpowiedziach słyszał też i powielane to mity, ale i stereotypy. Często też i zachowania jednostki są przepisywane do takowej to płci, pomimo że to może i wynikać z nieprawidłowej to tez i opieki nad kotem, albo i jego zaburzenia behawioralne. Jest to też odpowiednik również krzywdzących to stereotypów dotyczących na przykład i koloru skóry, czy również i pochodzenia u ludzi.

Żyjemy jednak w XXI wieku i swoje przekonania jednak i powinniśmy już opierać o naukę i właśnie dlatego również i rozprawimy się z tymi o to krzywdzącymi już mitami dotyczącymi płci kotów.

Informacje co wpływa tak naprawdę na taki o to rozwój kota?

Arystoteles jednak i twierdził, że człowiek, który i przychodzi na ten ów świat ot tabula rasa, a więc niezapisana i taka o to tablica, która jednak i zapełnia się pod wpływem wszystkich doświadczeń. To idealnie oddaje rozwój nie tylko i człowieka, ale również i kotów, ponieważ i pierwsze to też i tygodnie życia takich o to kociąt wpływa na ich różnorodne to charaktery. Warto tutaj już wspomnieć, że nawet i sam taki przebieg ciąży jest o wiele ważniejszy. Kocięta, których i matki głodowały w trakcie i ciąży wykazują o wiele to bardziej wzmożoną agresję, ale i zaburzenia komunikacji w pierwszych też i etapach życia.

O to, co jeszcze między innymi wpływa na taki właśnie to charakter kotów.

Czas przebywania kocięta ze stadem

Nie bez powodu jednak i kocięta powinny być minimum te 3 miesiące wraz ze swoją matką i rodzeństwem. Jednak i zbyt też takie o to wczesne zabranie kocięta od takiej to rodziny może powodować zaburzenia lękowe, a nawet i agresywne.

Sposób takowej to socjalizacji kociąt.

Socjalizacja ma też i naprawdę to też i ogromny to wpływ na rozwój takiego to też i kota. Każdy następny tydzień w jego o to życiu przynosi naprawdę nowe doświadczenia, które rzutują na takie o to postrzeganie tez i świata. Aby jednak i kot był o wiele mniej strachliwy, ale też i bardziej zainteresowany ludźmi to w takim o to okresie od 5.5 do 9.5 tygodnia życia powinien mieć też i dużą to styczność z ludźmi.

Genetyczne predyspozycje.

Genetyczne to też i tak zwane predyspozycje przekazywane kociętom mogą również mieć naprawdę duży, ale i istotny wpływ na ich też przyszłe to zachowanie. Mogą, ponieważ i nawet to najlepsze i predyspozycję mogą jednak i zostać stłamszone przez nieprawidłowy ich rozwój.

Różnice, który są pomiędzy kotą a kotem.

Największe jednak i takie to też ów różnice w zachowaniu owych i kotek, ale i kotów zauważamy przed zabiegiem ów kastracji. To właśnie i przed nimi występuje odpowiednio ruja, ale i potrzeba znaczenia takiego to terenu poprzez obsikiwanie na przykład i na kanapy. Z miłością do tych o to zwierząt przeprowadza się kastracje, który jednak i przede wszystkim chronią koty przed na przykład i śmiertelnymi to chorobami, ale i poprawiają ich cały o to psychiczny poprzez brak i konieczności przechodzenia przez właśnie między innymi ruje, która dla kotek jest naprawdę wielką to męczarnią.