Dbanie o swojego pupila stało się coraz bardziej modne i popularne. I choć mogłoby się wydawać, że zawsze właściciela psów czy kotów starają się dostarczyć im prawidłowych warunków do życia i rozwoju, to obecnie czynności te przybrały na wadze. Jednym z działań, które w obecnych czasach są wykonywane przez znaczną większość właścicieli czworonogów są wizyty u groomera.

Kim jest groomer? Co należy do jego zadań? Jak przygotować zwierzaka do wizyty u psiego fryzjera?

Groomer to specjalista, który z pełnym profesjonalizmem i fantazją ostrzyże każdego czworonoga. Ten zwierzęcy fryzjer zadba o sierść naszego ulubieńca. Zabieg strzyżenia psa przebiegnie w pełni bezpiecznie, jak również w miłej atmosferze dla właściciela i jego pupila.

Uroda Twojego pupila. Co dodatkowo są zadania groomera?

Do najważniejszych należą między innymi czesanie zwierzaka. Doświadczony fryzjer od zwierząt dobierze odpowiednie szczotki i czesadła, które nie będą powodowały szarpania oraz nieprzyjemnych wrażenie dla naszego ulubieńca. Ponadto groomer wykąpie pupila stosując znane i bezpieczne techniki. Do kąpieli użyje specjalnych kosmetyków dla zwierząt. Tego rodzaju szampony dla psów z pewnością odżywią, jak i odświeżą sierść każdego czworonoga.
Profesjonalista od zwierzaków służy również pomocą w czynnościach takich, jak: obcinanie pazurków czy mycie zębów zwierzakom.

Aby móc właściwie zająć się swoim czworonożnym przyjacielem warto skorzystać z pomocy takich osób. Dzięki takim wizytom piesek stanie się jeszcze piękniejszy, a jego sierść, pazurki czy zęby będą zdrowe i odświeżone.