content top
Dlaczego warto stosować suche karmy dla psów?

Dlaczego warto stosować suche karmy dla psów?

Żywienie psa powinno być dopasowane do wieku psa, jego aktywności i wykrytych schorzeń. Inaczej wygląda żywienie dorosłych psów, a inaczej szczeniaków. Bardzo popularne są suche karmy dla psów. Najlepsza sucha karma zawiera wszystkie niezbędne składniki odżywcze. Suchy pokarm jest często rekomendowany przez weterynarzy.  W artykule wyjaśniamy, dlaczego sucha karma dla psa to dobry wybór.

1. Karma sucha czy karma mokra?

2. Suche karmy dla psów: na co zwracać uwagę?

3. Jak żywić psa adoptowanego ze schroniska? Czy można mu podawać karmy suche?

Sucha karma dla psa to bardzo korzystne rozwiązanie dla opiekunów psów. Właściciele psów nie muszą zastanawiać się nad komponowaniem posiłków dla swoich posiłków. Nie muszą się też martwić, czy serwowane jedzenie ma dobry skład. W pełni zbilansowana karma ma wpływ na kondycję zdrowotną psa. Stosowanie suchej karmy to unikanie problemów typu konieczność wyrzucenia niezjedzonej karmy mokrej. Trzeba jedynie zadbać o to, by suchy pokarm nie wywietrzał. Karma sucha dla psa dostępna jest w ekonomicznej cenie na stronie www.aldomarket.pl.

Karma sucha czy karma mokra?

Można psa karmić tylko za pomocą karmy suchej, za pomocą karmy mokrej lub można dawać dwa rodzaje karmy. Są też inne rodzaje diet dla psa (posiłki samodzielnie przygotowywane, posiłki składające się z surowego mięsa). Sucha karma dla psów powinna być dawkowana według opisu producenta. Taka karma jak najbardziej może być podawana na każdym etapie życia. Każdy pies może mieć inne potrzeby żywieniowe. W razie wątpliwości dietę warto skonsultować z weterynarzem lub z osobą, która w profesjonalny sposób zajmuje się opieką zwierząt domowych. W przypadku psich seniorów warto wprowadzić suplementację, która będzie miała pozytywny wpływ na stawy.

Suche karmy dla psów: na co zwracać uwagę?

Karma dla psa musi mieć odpowiednie składniki odżywcze, dlatego konieczne jest sprawdzanie składu karmy. Suchą karmę może jeść większość psów, przy czym bywa i tak, że w niektórych przypadkach chorobowych i z alergiami trzeba przejść na karmę weterynaryjną. Natomiast sucha karma prócz wartości zdrowotnych niesie ze sobą korzyści ekonomiczne. Duże opakowanie karmy suchej dla psa (na przykład 20 kg) może wystarczyć na długi czas, a kupienie worka karmy wychodzi znacznie taniej niż kupowanie na kilogramy.

Jak żywić psa adoptowanego ze schroniska? Czy można mu podawać karmy suche?

Jeśli chodzi o psa, który właśnie został zabrany ze schroniska, to sprawa żywienia nie jest tak prosta. Psa czeka dwutygodniowy okres przejściowy. W tym czasie trzeba podawać ryż z kurczakiem. Dopiero potem można wprowadzać karmę suchą. Pies musi się przyzwyczaić do nowej diety. Dla psa sucha karma może być zupełną nowością. N a ogół psy zjadają podawaną im karmę suchą. Są psy, którym bardziej smakuje tańsza karma niż karma najdroższa z możliwych. Pies może grymasić przy misce, ale dla psa po przejściach jest to wytłumaczalne. Nie wiadomo, do jakiej diety był wcześniej przyzwyczajony. Porzucone psy, które przeszły przez schronisko, mogą wymagać większej cierpliwości (zwłaszcza, jeśli mają już kilka lat). Troskliwi opiekunowie wiedzą, że dobra sucha karma oraz karmy mokre utrzymują organizm psa w zdrowiu. Odpowiednie dawkowanie karmy zapobiega otyłości. Inaczej musi się żywić pies, który lubi biegać i faktycznie wychodzi na długie spacery. Zupełnie inna dieta będzie dla typowego “kanapowca”. Inna będzie dla szczeniaka, a inna dla psa seniora. Współcześnie każdy bez większego problemu może wybrać najlepszą karmę dla swojego pupila.

Skomentuj!